Vydávám svoje povídky pod licencí CC-BY-4.0, a svoje hry pod GNU GPL 3.0

Já, Petr Hudeček, pracující také pod přezdívkami Lesan, Oracions a Soothsilver, tímto vydávám:

  • veškerou svoji vydanou beletrii (povídky, komiksy, romány) pod licencí CC BY 4.0. To znamená, že tyto příběh můžete nahrát kamkoliv chcete a stačí, když mě označíte jako původního autora;
  • veškeré své vydané počítačové hry pod licencí GNU GPL 3.0. To znamená, že je můžete nahrát kamkoliv chcete a můžete vytvořit svoje vlastní počítačové hry založené na mých hrách. Pokud to ale uděláte, musíte takové hry také vydat pod licencí GNU GPL 3.0.

Beletrie a hry, které jsem už jsem vydal pod jinou licencí, jsou tímto nedotčené. Hra Primaeval Threat se počítá jako beletrie a ne jako počítačová hra.

Některé z mých her obsahují obrázky, hlasy, hudbu nebo zvukové efekty od dalších majitelů autorských práv: tito si ponechávají svá práva.

Na několika hrách jsem spolupracoval s dalšími programátory: Contact Tracing Video Game je pod licencí MIT; Deadlock Empire je pod licencí GPL 2.0; a omegaGo je pod licencí MIT.

Pokud vydám hry nebo příběhy v budoucnu a neurčím licenci, a vy je chcete přepoužít nebo redistribuovat, prosím pokuste se mě nejdřív kontaktovat a požádat o povolení; pokud se vám nepodaří mě kontaktovat, předpokládejte, že jsem je vydal pod licencí CC-BY-4.0 nebo GNU GPL 3.0 a nebojte se podle toho chovat.

Cílem této deklarace je pomoci zajistit, aby moje výtvory nezmizely z internetu. Nechci, aby potenciální archiváři se strachovali o porušení autorského práva. Byl bych radši, kdyby moje práce byla zachována a mohl si ji užívat každý.

Napsat komentář