Quest for the Golden Candelabra

Quest for the Golden Candelabra is a 2D turn-based tactics game based on the rules of PF2E, the second edition of a powerful tabletop OGL ruleset. You lead a group of four colorful characters through a series of encounters, fighting against monsters, acquiring loot and eventually — hopefully — recovering the ancient artifact that’s the object of your quest. For an experienced player of tabletop roleplaying games, the entire game takes about 40 minutes to play through, from beginning to end. It my only game to be published on Steam.

Čtěte více

Quest for the Golden Candelabra releases soon on Steam!

When I created my list of 100 things I wanted to do 7 years ago, publishing a game on Steam was one of them. Back then, publishing on Steam was harder, but even now, I’m still happy that I’m finally going to achieve this.

My new video game, Quest for the Golden Candelabra, is a 2D turn-based tactics game based on the rules of PF2E, the second edition of a powerful tabletop OGL ruleset. You lead a group of four colorful characters through a series of encounters, fighting against monsters, acquiring loot and eventually — hopefully — recovering the ancient artifact that’s the object of your quest.

And it will be released on Steam in just two weeks!

Počítačové hry, které se mi nepodařilo vytvořit

Tyto nápady na počítačové hry se mi honí v hlavě už dlouho, ale žádný se mi nepodařilo dotáhnout tak daleko, abych hru začal vytvářet. Pokud vás nějaký zaujme, prosím vytvořte hru nebo mi řekněte, jak by nápad mohl fungovat 😊.

Judge simulator: Úkolem hráče jakožto soudce místního soudu ve fiktivní (možná fantasy) zemi je přečíst si relevantní zákony, přečíst podlohu od žaloby a obhajoby a sestavit rozsudek včetně zdůvodnění, kde hráč vybírá z nabízených možností odstavců a nakonec sestaví celý dokument a je následně ohodnocen podle toho, jak moc je jeho rozsudek správný.

Simulátor úřadu: Úkolem hráče je navrhnout byrokratická pravidla pro malý obecní úřad tak, aby zajistil postupně všechny agendy, jako je vyřizování občanských průkazů, řidičáků apod. Hra po hráči vyžaduje, aby splnil nějaké podmínky (řidičák dostane jen, kdo má složenou zkoušku), ale hráč už vybírá, jak občan podmínky prokáže, u jaké pobočky udělá jaký úkon apod. Posláním hry je pozitivně zobrazit byrokracii a ukázat hráči radost a nezbytnost pravidel ve společnosti, kde lidé nejsou perfektní. Pravděpodobně ve světě bez internetu (možná i fantasy).

Najdi cestu ven: Vizuální novela kombinovaná s escape-the-room místnostmi z prostředí skautského komiksu Najdi cestu ven, dobrodružství vlčácké družiny na opuštěném hradě.

Hra ze skautského prostředí: Nebo, trochu obecněji, kompletní hru ze skautského prostředí, která by byla celkem věrná tomu, jak skauting funguje v České republice, bavila by děti od 6 lety ale i mě jako dospělého, a hlavně by bavila i neskauty. Podobně jako Najdi cestu ven, posláním hry by bylo reprezentovat pozitivně skauting a navázat na Foglarův styl “dobrodružství mladých lidí”. 

Muzikálové RPG: Open world fantasy RPG v 3D světě a la Skyrim, až na to, že nikdo nemluví, všichni jenom zpívají. Každé město je asociované s jiným žánrem hudby – rock/opera/rap/… – a důležité momenty v hlavní příběhové linii jsou prozpívané tažnými písničkami podobně jako v Disney filmech.

Taktická tahová strategie inspirovaná pravidly D&D: Tahová strategie podobná hrám typu cRPG, až na to, že není žádný otevřený svět, je minimální příběh, a všechno se odehrává jen v samotných bitvách, podobně jako v Bitvě o Wesnoth. Pravidla boje jsou silně inspirovaná (nebo přímo založená na, podle možností licence) pravidly nějaké verze D&D nebo Pathfinderu.

Blasto 6: Partners in Crime full transcript

Damn it, Blasto, I told you to bring in those vorcha alive for questioning.
This one didn’t have anything to ask them.
You blew up half a level of Zakera Ward.
It was an aesthetically displeasing habitat anyway.
You don’t get it, Kahje-Clan. Ever since they found eezo on the vorcha homeworld, the Council’s been trying to make nice. Bottom line, you can’t touch the vorcha. They’ve got diplomatic immunity.
Then this one will not attempt diplomacy.
You’re also getting a new partner.
Are you engaging with reproductive behavior with this one?
Unless you want your Spectre status revoked, you’re working in a joint operation with Bubin from C-Sec.
An elcor? You know this one works alone.
Look, I’ve had to talk them down from suspending you. I’ve gotten a pulmonary ulcer from dealing with this mess. I can’t even eat solid food!
You would benefit from shedding excess body mass, Chief.

Čtěte více

Pracovní den programátora

Jak vypadá pracovní den programátora? To je otázka, kterou jsme já i další měli na střední škole, a měli jsme problémy si ji zodpovědět. Moje představa byla, že sedím v místnosti, sám a před počítám, a píšu řádek za řádkem kódu do Visual Studia, z něhož nakonec vyjde hotový program.

Ale to mi nestačilo. Jistě, programátor v práci píše kód, ale jak to přesně vypadá? Co vlastně dělá? Pracuje sám nebo s dalšími? Jak ví, co má programovat? 

Tyto otázky se pokusím zodpovědět v tomto článku. Moje informace pochází z mých vlastních zkušeností při programování v pozici zaměstnance, a také ze zkušeností mých kamarádů, kolegů a známých. 

Čtěte více

Recenze a návod na koronahra.cz

Snímek obrazovky z hlavní obrazovky hry koronahra.cz

Hry o kontrole epidemie se často potýkají s problémem, že když provedete protiepidemická opatření včas a silně, tak můžete virus eliminovat a předejít tak komplikované fázi hry.

Na internetu se ale objevila simulační hra, koronahra.cz, která tomu předchází zaprvé tak, že začínáte už v rozvinuté epidemii, ale hlavně tak, že vám každý den přibyde 10 nemocných, ať děláte co chcete, a tedy epidemii nemůžete nikdy zastavit.

Čtěte více

Vydávám svoje povídky pod licencí CC-BY-4.0, a svoje hry pod GNU GPL 3.0

Já, Petr Hudeček, pracující také pod přezdívkami Lesan, Oracions a Soothsilver, tímto vydávám:

  • veškerou svoji vydanou beletrii (povídky, komiksy, romány) pod licencí CC BY 4.0. To znamená, že tyto příběh můžete nahrát kamkoliv chcete a stačí, když mě označíte jako původního autora;
  • veškeré své vydané počítačové hry pod licencí GNU GPL 3.0. To znamená, že je můžete nahrát kamkoliv chcete a můžete vytvořit svoje vlastní počítačové hry založené na mých hrách. Pokud to ale uděláte, musíte takové hry také vydat pod licencí GNU GPL 3.0.

Čtěte více

Cat Colony Crisis Walkthrough/Guide

Cat colony crisis screenshotCat Colony Crisis is a short simulation game about managing a disease outbreak. You are on a spaceship with 15 cats, 1 of them is infected, and your goal is to end the outbreak, preferably with as few infections as possible.

The game is quite fun, but when I first started, I played 3 times on the default difficulty settings and each time I lost and all of the cats fell sick. However, after I learned some tricks and got better, I now tend to win easily, usually with 1-3 infections only.

You can download it at https://devils-cider-games.itch.io/cat-colony-crisis 

Čtěte více