Počítačové hry, které se mi nepodařilo vytvořit

Tyto nápady na počítačové hry se mi honí v hlavě už dlouho, ale žádný se mi nepodařilo dotáhnout tak daleko, abych hru začal vytvářet. Pokud vás nějaký zaujme, prosím vytvořte hru nebo mi řekněte, jak by nápad mohl fungovat 😊.

Judge simulator: Úkolem hráče jakožto soudce místního soudu ve fiktivní (možná fantasy) zemi je přečíst si relevantní zákony, přečíst podlohu od žaloby a obhajoby a sestavit rozsudek včetně zdůvodnění, kde hráč vybírá z nabízených možností odstavců a nakonec sestaví celý dokument a je následně ohodnocen podle toho, jak moc je jeho rozsudek správný.

Simulátor úřadu: Úkolem hráče je navrhnout byrokratická pravidla pro malý obecní úřad tak, aby zajistil postupně všechny agendy, jako je vyřizování občanských průkazů, řidičáků apod. Hra po hráči vyžaduje, aby splnil nějaké podmínky (řidičák dostane jen, kdo má složenou zkoušku), ale hráč už vybírá, jak občan podmínky prokáže, u jaké pobočky udělá jaký úkon apod. Posláním hry je pozitivně zobrazit byrokracii a ukázat hráči radost a nezbytnost pravidel ve společnosti, kde lidé nejsou perfektní. Pravděpodobně ve světě bez internetu (možná i fantasy).

Najdi cestu ven: Vizuální novela kombinovaná s escape-the-room místnostmi z prostředí skautského komiksu Najdi cestu ven, dobrodružství vlčácké družiny na opuštěném hradě.

Hra ze skautského prostředí: Nebo, trochu obecněji, kompletní hru ze skautského prostředí, která by byla celkem věrná tomu, jak skauting funguje v České republice, bavila by děti od 6 lety ale i mě jako dospělého, a hlavně by bavila i neskauty. Podobně jako Najdi cestu ven, posláním hry by bylo reprezentovat pozitivně skauting a navázat na Foglarův styl “dobrodružství mladých lidí”. 

Muzikálové RPG: Open world fantasy RPG v 3D světě a la Skyrim, až na to, že nikdo nemluví, všichni jenom zpívají. Každé město je asociované s jiným žánrem hudby – rock/opera/rap/… – a důležité momenty v hlavní příběhové linii jsou prozpívané tažnými písničkami podobně jako v Disney filmech.

Taktická tahová strategie inspirovaná pravidly D&D: Tahová strategie podobná hrám typu cRPG, až na to, že není žádný otevřený svět, je minimální příběh, a všechno se odehrává jen v samotných bitvách, podobně jako v Bitvě o Wesnoth. Pravidla boje jsou silně inspirovaná (nebo přímo založená na, podle možností licence) pravidly nějaké verze D&D nebo Pathfinderu.

Leave a Reply